Пятница, 31.12.2010, 05:46
Строительный портал
Дом моей мечты
В нашей базе
734 нормативных документов

Главная Регистрация Вход
-html5-dom-document-internal-cdata]]>Приветствую Вас, Гость · RSS · PDA версия
Реклама
Меню сайта
Категории раздела
Дома, коттеджи, дачи [2]
Жилые дома с разных строительных материалов
Бани и сауны [19]
МАФ [11]
Малые архитектурные формы
Элементы зданий [19]
Фундаменты, стены, полы, перекрытия, окна, потолок, кровля и тд.
Стройматериалы [14]
Бетон, кирпич, дерево; сыпучие, изолирующие, отделочные и др. стройматериалы
Перепланировка и ремонт [15]
Полезные советы [32]
Советы специалистов в строительстве
Ландшафтный дизайн [3]
Дизайн участка
Своими руками [11]
Сделай сам
Право [10]
Правовые аспекты в строительстве
Расчеты [1]
Примеры расчетов
Другое [1]
Другие статьи строительной тематики
Фотогалерея
Статистика

Rambler's Top100

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
 Статьи о строительстве

Главная » Статьи » МАФ [ Добавить статью ]

Дерев'яна теплиця
 Форми і розміри теплиць досить різноманітні. Початківцю-городнику важко зорієнтуватися у великій кількості конструкцій. Тому при виборі того чи іншого варіанта теплиці передусім зважають на її призначення, а також суму виділених на будівництво коштів.

Перед спорудженням потрібно обміряти ділянку землі, відведену під культури. При цьому підраховують тільки корисну площу (виключаючи ту, що займатимуть доріжки, двері та обладнання). У теплиць, які встановлюють окремо від інших будівель, стіни можуть бути прямими або трохи під нахилом. Форма даху — одно- чи двосхила.

Теплицю можна повністю засклити або одну чи кілька стін обшити дошками чи викласти з цегли до висоти розташування стелажів. Кожен тип теплиці має свої переваги. І їхній вибір, як зазначалося вище, залежить від призначення теплиці. Так, якщо рослини вирощуватимуть на грядках, то для створення достатньої освітленості необхідна повністю засклена теплиця. Коли ж більшість культур буде посаджено в горщики, потрібне встановлення стелажів, отже, нижню частину стін, за бажанням, можна зробити суцільною.

Для зручності користування теплиця повинна мати такі мінімальні розміри: висота в карнизі — 1,65 м; висота під гребенем — 2,4 м; висота дверей — 1,8 м; ширина дверей - 0,6 м (0,9 м - якщо використовуватимуться тачки).

У разі вибору конструкції враховують такі фактори, як вільний доступ до рослин, світлопроникність покриття, його еластичність і міцність та експлуатаційні властивості теплиці. Наприклад, у місцевостях, де сильні поривчасті вітри є частими гостями, термін служби споруд з плівковим покриттям різко скорочується.

Світлопроникність покриття важлива тільки взимку та напровесні. Влітку світла надходить набагато більше, ніж потрібно рослинам. Отже, цей показник враховують тільки під час садіння ранніх культур.

Виходячи з реалій нашого сьогодення, коли не кожному сімейний бюджет дозволяє придбати для будівництва теплиці дорогі матеріали, рекомендуємо дерев'яну конструкцію.

Теплиця з дерев'яного бруса, ретельно зібрана та встановлена на фундамент з цегли або бетону, прослужить вам довго. Цьому сприятиме попередня обробка дерева антисептиком, а ще краще — періодичне покривання його натуральною оліфою приблизно один раз на п'ять років. Крім привабливого зовнішнього вигляду дерево має свої переваги - з ним легко працювати, зокрема при навішуванні додаткових стелажів, защіпок, гачків, натягуванні дроту для витких рослин.

Основним матеріалом для укриття слугує скло та полімерні прозорі матеріали. Найкраще брати для теплиць кондиційне скло. Браковані листи з нерівною поверхнею та утвореними під час виготовлення повітряними кульками не підходять. Бо кулька, яка знаходиться у склі, при відповідному положенні сонця починає як лінза фокусувати світло в одну певну точку, викликаючи місцеве теплове пошкодження листя.

Дуже часто господарі застосовують для покриття поліетиленову плівку, яка дешевша за скло і не б'ється. Проте під дією ультрафіолетових променів вона швидко руйнується і тому прийнятна для використання лише один-два рази. Крім того, за рахунок електростатичного притягання на плівці з часом накопичуються дрібні частинки пилу, що знижує її світлопроникність.

Важливо, щоб плівка була добре натягнута на каркас теплиці, бо за сильного вітру вона битиметься об нього і швидко порветься.

Для окремо розташованої теплиці потрібно вибрати місце, захищене від вітру, щоб зменшити витрати тепла. Іноді початківці зупиняються на ділянках, обсаджених деревами. Але навіть ті з них, що не затінятимуть теплиці, створюватимуть складності через краплі дощу, які падатимуть з листя та гілок на конструкцію. Серйозних пошкоджень можуть завдати теплиці великі зламані гілки.

Найкращою для зведення теплиці є добре осушена ділянка з рівною поверхнею.

Оскільки парниковий ефект викликає швидке підвищення температури всередині теплиці, а застояне повітря є ідеальним середовищем для поширення хвороб і шкідників, то особливу увагу треба приділити системі вентиляції. Адже за активної вентиляції створюється і підтримується збалансований мікроклімат у приміщенні.

Щоб підтримувати оптимальну температуру влітку, теплиці обладнують кватирками. Для повноцінної вентиляції загальна площа пригребеневих кватирок повинна становити 1/6 частину площі підлоги (а то й більше).

Враховуючи ці рекомендації, вважаємо, кожен господар зможе вибрати конструкцію теплиці відповідно до своїх вимог та можливостей.

А.Є. Безуглий

Категория: МАФ | Добавил: kvish (28.09.2010)
Просмотров: 171 | Теги: Дерев'яна теплиця, Деревянна теплица | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:
ИИ "Дом моей мечты" ©2009 - 2010
Реклама
Форма входа
Логин:
Пароль:
Новое на сайте
[23.12.2010][СанПиН]
ГСанПИН 199-97 Государственные санитарные правила и нормы сброса с судов сточных, нефтесодержащих, баластных вод и мусора в водоемы (14)
[23.12.2010][Пособия]
Культові будинки та споруди різних конфесій. Посібник з проектування (17)
[29.11.2010][ДНАОП]
ДНАОП 45.2-1.02-90 Правила з охорони праці при будівництві та ремонті об'єктів житлово-комунального господарства (88)
[29.11.2010][ДНАОП]
ДНАОП 11.2-1.18-82 Единые технические правил ведения работ при строительстве скважин на нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождениях (63)
[29.11.2010][ДНАОП]
ДНАОП 11.1-1.14-87 Правила безпеки при розвідуванні та розробленні нафтових і газових родовищ на континентальному шельфі СРСР (47)
Индикатор цен
ИСКАТЬ